KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 15848228
*
nr 1584 8228
Skulpturer
3 st, Keramik, Monogramsignerade LE, Gotland. Längd: 5-9 cm, höjd: 4-6 cm
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:11:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 11:09:34
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland keramik konsthantverk motiv från gotland skulptur skulpturer
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:59
-
9017 Skulpturer
Asien, sten. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:00
*
Skulpturer
Kondition: skadad
nr 1584 8228
Skulpturer
3 st, Keramik, Monogramsignerade LE, Gotland. Längd: 5-9 cm, höjd: 4-6 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 11:09:34 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland keramik konsthantverk motiv från gotland skulptur skulpturer
-
3407 Skulpturer
10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:59 -
9017 Skulpturer
Asien, sten. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:00